logo
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
kian2137  
#1 ارسال شده : الثلاثاء, مارس 19, 2019 04:58:45 ب.ظ(ساعت هماهنگ جهانی)
kian2137

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 03/19/2019(ساعت هماهنگ جهانی)
ارسالها: 3
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: مشهدرترکتور استرنوم مدل One For All : ( One For All Sternum Retractor )

این ابزار که اکارتور خودکار یا گیره خوکار استرنوم نیز نامیده میشود ، برای باز کردن قفسه سینه در عمل قلب باز استفاده میگردد. جراح توسط این دستگاه میتواند در منطقه عمل جراحی از دید و اکسپوز مناسب برخوردار گردد . رترکتور استرنوم مدل one for all در میان تمامی رترکتورهای موجود از جایگاه ویژه ای برخوردار است. رترکتور مدل one for all قادر است اکسپوز ناحیه قلب را به طور همزمان برای پیوند شریان و عروق کرونری نیز فراهم کند . همچنین طراحی منحصر بفرد این رترکتور و همچنین رترکتور ممری Mammary که توسط کمپانی گایستر Geister انجام شده باعث به حداقل رسیدن آسیب در بافتهای میان سینه ای Mediastinum شده و مانع از بروز خطرات مهلک ناشی از تخریب این بافتهای بسیار مهم میشود و از اینرو نسبت به سایر رترکتورها از مزایای قابل ملاحظه ای برخوردار است. در آزمایشهای متعددی که توسط مرکز فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی و گروههای جراحی قلب و آسیب شناسی دردانشکده پزشکی دانشگاه وین روی تیغه های منحنی رترکتور ( curved blad) در مقایسه با تیغه های مستقیم (blad straight ) و تحلیل تاثیرات آن بر بافتهای میان سینه ای انجام گرفت مشخص شد که نیروهای گسترده و مخرب در نوع منحنی بسیار کمتر از نوع مستقیم میباشد ( رجوع شود به مجله ی GTS جراحی قلب و عروق جلد 146 شماره 6 صفحه ی 1381 ) . کمپانی گایستر Geister با رعایت و در نظر گرفتن الزامات بهینه طراحی محنی تیغه های رترکتور استرنوم ، در طراحی و ساخت تیغه ممری هم خدمات چشمگیری انجام داده است که جراحان قلب باز کارآزموده به این مزیت ها کاملا آگاهی دارند.

تیغه ممری (blad Mammary ) در رترکتور استرنوم مدل One For All بگونه ای طراحی شده که فشار مخرب را از روی بافتهای Mediastinum برداشته و آنرا به قسمتهای دیگری از بدن منتقل میکند .

رترکتور One For All برای اولین بار در ایران توسط شرکت نیاکان رونق پارس تولید گردید و پس از گذراندن آزمونهای بالینی و مکانیکی و اخذ مجوز فروش از اداره تجهیزات پزشکی با برند و علامت تجاری نیاطب به جامعه جراحان قلب باز تقدیم گردید.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید

ایجاد شده توسط YAF.NET 2.2.3 | YAF.NET © 2003-2019, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.037 ثانیه ایجاد شد.